Translate

2015 m. vasario 27 d., penktadienis

One step forward! Naujas darbas pas Lawney ir Alan Hill's

Eddie Keogh Photography

Antri metai universitete prasidėjo labai naujai visomis prasmėmis. Nauji namai, vėl grįžau į Oksfordą, nes visgi supratau, kad noriu pagyventi mieste, kol galiu. Įsidarbinau naujoje vietoje, dvigubos paskirties lenktyninių žirgų arklidėse. Žirgynas yra įsikūręs nuostabioje vietoje Buckinghampshire regione ir tik 20 minučių kelio nuo mano namų. Trenerė Lawney turi profesinalią licenziją ir treniruoja žirgus 'under the rules' per kliūtis ir lygiosiose, o jos vyras Alan treniruoja žirgus mėgėjų lygio lenktynėse per dideles kliūtis - point to point. Alan buvo išrinktas geriausiu 2014 metų point to point treneriu šalyje, tad yra iš ko pasimokyti. Žirgyne dirba apie 10 pastovių pilnu etatu dirbančių žmonių ir dar turime nemažai atvykstančių tik ryte pramankštinti žirgus, ko pasekoje kartais pirmas išjojimas būna su 14 žirgų kenteriuojančių vienas paskui kitą. Viskas yra labai organizuota nuo pat pirmos minutės darbe, todėl kai visi žino kas ką veikia išvengiame nesusipratimų ir darbas telieka malonumu :)

Routine

Kiekviena diena kai dirbu man prasideda nuo 6 ryto, kai turiu atsikelti, susiruošti, sėsti į mašiną ir 7 val jau būti balninėje su sąrašu žirgų ir darbų, kuriuos turime padaryti per ateinančias 6 val. Kai visi išsirenka reikiamą inventorių ir eina balnotis žirgų, abu treneriai ateina pas kiekvieną žirgą į gardą ir rankomis tikrina jų kojas. Jokia maža žaizdelė, patinimas ar kas kita negali būti praleista pro akis. Šios arklidės net yra žinomos kaip saugančios ir prikeliančios žirgus antrai karjerai. Po kojų apžiūros kai kurie žirgai eina į vaikštynę, prasimankštinti prieš treniruotę, nes tai suaktyvina kraujotaką. Na o raiteliai pasiruošę pirmojo lot'o žirgus pradeda pirmą treniruotę. Dažniausiai pirmas lot'as yra žingsniuojamas iki žolės gallopo, tada žirgai yra parisčiuojami apie 500 metrų ir žingsniuojami ratu, kol treneriai įvertina jų šios dienos kondiciją ir paklausia visų kaip jie jaučiasi ( tai dažniausiai dėl papildomo saugumo, ar nei vienas žirgas nėra šlubas ar pan.). Po to visi žirgai iššoka pirmai zovadai, jie kenteriuojami maždaug mylią vidutiniu arba lėtu kenteriu vienas paskui kitą. Tai padeda jiems atsipalaiduoti ir pasiruošti nurimti lenktynių metu. Po to seka antra arba trečia zovada, jei tai įeina į jų treniravimo programą arba kai kurie žirgai yra šokdinami over hurdles or fences. Po treniruočių žirgai grįžta į arklides, jų kojos yra švariai nuplaunamos, jei jie labai sušilę - šaltas dušas, o galva nuplaunama su šilto vandens kempine. Po dušo jie eina į vaikštynę, tam, kad atsivaikščiotų.
Po pirmo lot'o seka pusryčiai visiems dirbantiems ir 9:30 visi grįžta į arklides, parveda žirgus į gardus ir uždeda gūnias. Antro lot'o žirgai yra balnojami, kai kurie važiuoja į all-weather 7 furlongų gallopą patiesimams, kai kurie eina į namuose esantį 3 furlongų all-weather gallopą, kai kurie grįžta į žolės gallopus, o tie žirgai, kurie tik grįžta į darbą keliauja risčiai miške arba ant asfalto. Po antro lot'o seka trečias, o po jo ketvirtas. Tada žirgai yra pašeriami šienu ir koncentratais, 1 valandą arklidės uždaromos ir visi keliauja pietauti ir pailsėti. Į arklides grįžtama 3 val. ir prasideda evening stables : žirgai iš naujo pravalomi, kai kurie išeina į vaikštynę vakariniam pasivaikščiojimui. Paduodamas šienas, išplaunamos girdyklos, uždedamos papildomos gūnios jei reikia. Visų žirgų kojos patikrinamos iš naujo, mažos žaizdelės patepamos antiseptiniu kremu, žirgams, kurie turi problemų su kaulų retėjimu arba mineralizacija tos vietos yra patepamos moliu, žirgai kurių sausgyslėms reikia papildomo šaldymo taip pat tepami moliu, žirgams kuriems reikia šildymo - uždedami bintai su vatos filcais. Tempiantys arkliai įgauna žaizdas burnose nuo žąslų, jiems lūpų kampučiai yra tepami vazelinu. Vakaro metu kai kurie žirgai gauna po 15min masažo Niagara massažo sistema, kiti žirgai yra masažuojami su hand held (portabilus masažo aparatas) aparatu. Žirgai, turintys kvėpavimo problemų kvėpuoja 15min su inhaliatorium ir specialiais vaistais.  Po paskutinės patikros ir procedūrų dienoje žirgai yra šeriami koncentratais ir vitaminais, kiekvienas pagal poreikius ir darbo krūvį, darbą paprastai baigiame 17:30.
Pati treniravimo sistema atrodo gan paprasta, bet tuo pačiu ir individualiai parinkta kiekvienam žirgui. Treneriai žino savo treniruojamus žirgus inside out, ir jei jie nebėga, visuomet yra ieškoma to priežastis. Žirgai, kurie nesugeba gerai atbėgti lenktynėse ir neturi kojų problemų pirmiausia yra tiriami su laringoschopu. Pažiūrima ar viskas gerai jų gerklėje, ar jiems nereikia gerklų operacijos. Taip pat, po didesnių treniruočių arba lenktynių yra tiriami plaučiai, kai kurie žirgai yra linkę į kraujavimą, o tai geriausiai matosi po didesnio krūvio. Taip pat, laringoschopija prieš lenktynes arba kelios dienos po lenktynių gali parodyti esamas infekcijas, kurios gali būti greit pagydytos be didesnių pasekmių. Taigi, kiekvienu žirgu yra pasirūpinama individualiai, žinant jų trūkumus ir juos sprendžiant bei pasiekiant gerų rezultatų.
Klausimų?
Eddie Keogh PhotographyKomentarų nėra:

Rašyti komentarą